certyfikowane biuro rachunkowe

wieloletnie doświadczenie

nowoczesne rozwiązania

profesjonalne wsparcie

najwyższa jakość usług


  1. Strona główna
  2. >
  3. Warto wiedzieć

Oczekiwane zmiany w ustawie VAT

3 września 2018

Resort finansów planuje dokonać kolejnych zmian do ustawy o VAT m.in. w obszarze stosowania obniżonych stawek podatkowych. W obecnym stanie prawnym przepisy w tym przypadku odnoszą się do klasyfikacji statystycznych i zdarzają się problemy z właściwym przyporządkowaniem towaru czy usługi do odpowiedniego grupowania PKWiU.

Projekt przewiduje zmianę sposobu identyfikowania towarów i usług na potrzeby VAT poprzez odejście od stosowania PKWiU 2008 i zastąpienie w przypadku towarów Nomenklaturą scaloną (CN) oraz aktualną PKWiU (2015) w zakresie usług. Będzie to się wiązało z wprowadzeniem do przepisów nowej matrycy stawek VAT ukierunkowanej na uproszczenie systemu stawek i ułatwieniu w ich stosowaniu.

Kolejną długo oczekiwaną zmianą jest planowane wprowadzenie instytucji wiążącej informacji stawkowej (WIS), która zapewni podatnikom pewność co do prawidłowości opodatkowania podatkiem VAT transakcji oraz stosowną ochronę przedsiębiorcom posługującym się WIS.

Rozpoczęcie prac nad projektem zmian przewiduje się w IV kwartale br.

Biuro rachunkowe Mirach to profesjonalna obsługa i księgowość spółek z o.o. i innych przedsiębiorstw oraz firm w Warszawie i na okolicznych terenach. Chcesz dowiedzieć się więcej i poznać zakres usług dobranych dla Twoich potrzeb? Skontaktuj się z nami.Informacje

Jeśli mają Państwo pytania prosimy dzwonić pod numer:

+48 509 835 554

lub mogą Państwo skorzystać z naszego formularza kontaktowego

Nasze atuty

Jakość usług | Oferujemy księgowość na najwyższym poziomie - rzetelne, terminowe i precyzyjne prowadzenie rozliczeń księgowych oraz spraw podatkowych.

Profesjonalna kadra | Jesteśmy zespołem specjalistów z wieloletnim doświadczeniem z zakresu: podatków, rachunkowości i finansów, prawa pracy i ubezpieczeń.

Certyfikat Księgowy MF | Posiadamy Certyfikat Księgowy nr 62708 /2013 wydany przez Ministra Finansów.

Kompleksowe wsparcie | Wspomagamy przedsiębiorców w prowadzeniu firmy i zarządzaniu płynnością. Oferujemy zawsze aktualne i dostępne prognozy podatków do zapłacenia.

Ubezpieczenie OC | Posiadamy ubezpieczanie prowadzenia działalności z zakresu prowadzenia ksiąg rachunkowych - polisą ubezpieczeniową OC
Biuro polecane przez iKsiegowosc24 Fakturuj bezpłatnie z iFaktury24 Gwarancja bezpieczeństwa danych z iBard24